Një shtetas Maqedonas ndalohet me drogë  në kufirin turk

Një shtetas Maqedonas ndalohet me drogë në kufirin turk

19:30, 12/02/2018

Një shtetas i Maqedonisë është arrestuar në kufrin turk me një sasi droge në automjetin e tij. Pas kontrollit, punonjësit e policisë kufitare  kanë konfiskuar gjithsej 14 kilogramë e 858 gramë marihuanë të ndara në 37 pako, të cilat ishin vendosur në pjesë të fshehta të automobilit

Ngjarja ka ndodhur në vendkalimin kufitar Ipsala të Turqisë, transmeton.  Sipas të dhënave të siguruara, pas një sinjalzimi ekipet e sigurisë kufitare kanë kanë kontrolluar automjetin me targa SU5328AC të drejtuar nga shtetasi i Maqedonisë me inicialet I.D. i cili ka qenë duke hyrë në Turqi.

Pas kontrollit, ekipet kanë konfiskuar sasinë e lëndë narkotikë  dhe kanë arratsura shoferin e automjetteit I.D.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment