Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Kuvendi në flakë, opozita nuk ndalet

FIFA publikoi listën e 10 golave ​​më të bukur në Botëror, tifozët mund të votojnë të preferuarin

FIFA publikoi listën e 10 golave ​​më të bukur në Botëror, tifozët mund të votojnë të preferuarin

11:27, 21/12/2022
A+ Aa A-

Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) ka publikuar listën e 10 golave ​​më të bukur në Botërorin e Katarit dhe tashmë tifozët janë në skenë.

Domethënë, futbolldashësit do të zgjedhin golin më të mirë në faqen zyrtare të FIFA-s.

Lista e golave ​​më të bukur përfshin tre gola të shënuar nga brazilianët. Dy prej tyre janë të Richarlison dhe një nga Neymar.

Goli i Enzo Fernandez është i vetmi që përfaqëson kampionin e Argjentinës në këtë listë prestigjioze.

Lista përfshin:

Salem Al-Dawsari – Arabia Saudite për 2-1 kundër Argjentinës

Richarlison – Brazil 2-0 ndaj Serbisë

Cody Gakpo – Holanda për 1-0 ndaj Ekuadorit

Enzo Fernandez – Argjentinë për 2-0 ndaj Meksikës

Vincent Aboubakar – Kameruni për 2-3 ndaj Serbisë

Luis Chavez – Meksika për 2-0 kundër Arabisë Saudite

Kylian Mbappe – Franca për 3-0 ndaj Polonisë

Richarlison – Brazil 3-0 ndaj Koresë

Paik Seung-Ho – Koreja për 1-4 kundër Brazilit

Neymar Jr – Brazili për 1-0 ndaj Kroacisë

Shihni golat në këtë link ku mund të votoni edhe ju.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco