Lajmi i fundit

LIVE/ Mbahet Kuvendi Kombëtar i PD

VIDEO/ 10 pikantet e paradës së Kombëtares së Argjentinës

VIDEO/ 10 pikantet e paradës së Kombëtares së Argjentinës

10:30, 21/12/2022
A+ Aa A-

Ishte një festë e jashtëzakonshme. Mijëra e mijëra tifozë mbetën në dëshirën për t'iu afruar idhujve të tyre, kampionëve të Botës me Kombëtaren e Argjentinës , të cilët pas orës 11:30 të mëngjesit të djeshëm hipën në një autobus kabrio dhe u nisën drejt Obeliskut. Megjithatë, pas më shumë se katër orësh, karvani u ndal dhe futbollistët u kthyen në ambientet e Federatës me helikopter, por jo përpara se të fluturonin mbi Plaza de Mayo dhe qendrën e qytetit.

Përtej faktit që festa përfundoi papritur, në kujtesën e futbolldashësve do të mbeten të përjetshme dhjetë perla të vogla, protagonistët kryesorë të të cilave janë lojtarët, vetë Lionel Scaloni dhe gjithë Albicelestët. Më poshtë do të shihni gjërat më pikante të karvanit të kombëtares Argjentinase.

Martinezin mban në dorë një kukull me fytyrën e Mbappe-së

Pasi këndoi në dhomën e zhveshjes së stadiumit Lusail "një minutë heshtje për Mbappen" , një “thumbim” që të gjitha skuadrat e bëjnë zakonisht pas fitores, portieri i albicelestëve u shfaq në majë të autobusit me një kukull me fytyrën e sulmuesit francez.

Image

Festa e çmendur e Scalonit me fansat

Sikur të ishte “Top Fan”, trajneri i Argjentinës hoqi fanellën dhe nisi ta tundte atë duke kënduar “Dale Championship” me të gjithë lojtarët e tij. Nuk ishte e vetmja gjë: minuta më vonë, Nicolas Otamendi i vendosi një palë sytjena në kokë dhe shkaktoi të qeshura të mëdha.

 

 

 

 

Lojtarët argjentinas nuk ndenjën pa alkool

Në kamerat televizive dhe përmes historive të futbollistëve në Instagram, shiheshin të gjitha pijet që ata pinin për disa orë në diell. Kishte lëng frustash, shampanjë me pije energjike dhe një verë që Messi nuk e lëshoi nga dora.

Image

Papu Gomez dhe gota e Boca

Me syze dhe pa bluzë, mesfushori, i cili zakonisht krahasohet me David Beckham për prerjen e flokëve dhe komentet për Twitch-in e Sergio Agüero-s, shoi etjen dhe luftoi vapën me një gotë me logon e Boca Juniors.

Image

Messi dhe Kupa e Botës, të ndriçuar nga dielli

Në mes të karvanit të Kombëtares së Argjentinës për të festuar titullin në Botërorin e Katarit 2022, një foto tërhoqi vëmendjen për shkak të rrezes së diellit që godet "Pleshtin" teksa mban në duar trofeun.

Image

Arsyeja (dielli) që do të përcaktonte fundin e papritur të karvanit të Kombëtares së Argjentinës

Papu Gomez u dha para tifozëve argjentinas

Mesfushori, një nga përgjegjësit për klimën e mirë brenda kampit, kapi një grusht parash dhe filloi t'i shpërndante mes tifozëve që ndodheshin në rrugë.

 

 

Julian Alvarez vendosi një kapelë të River Plate trajnerit Scaloni

Tifozët i hodhën një kapele me ngjyrat e River Plate Alvarezit dhe ai nuk ngurroi t'ia vinte trajnerit, i cili disa vite më parë zbuloi fanatizmin e tij për Boca -n, megjithëse sot zemra e tij është vetëm te skuadra e Albiceleste.

 

 

Papu Gómez, Kupa e Botës me troftë dhe një fanellë me frazën e Messit

Lojtari aktual i Sevillas ka shpërndarë një foto në rrjetet e tij sociale duke mbajtur trofeun, me syze të zeza në modalitetin Top Gun dhe me një fanellë me deklaratën historike të Leos pasi mundi Holandën: “Çfarë po shikon, budalla. Ik andej".

Image

Gëzimi i Enzo Fernandez pas karvanit dhe udhëtimit me helikopter

Para se të nisej, lojtari i ri më i mirë i Katarit 2022 ka kapur momentin në avion dhe nuk ka mundur ta fshehë buzëqeshjen për mbështetjen e njerëzve dhe këto ditë të paharrueshme.

Image

Kombëtarja e Argjentinës fluturoi mbi obelisk

Pa asnjë shans për të vazhduar avancimin në autobus deri në 9 de Julio dhe Corrientes, lojtarët hipën në dy helikopterë dhe kaluan mbi Obelisk dhe Plaza de Mayo përpara se të zbarkonin në ambientet e AFA në Ezeiza.

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco