Mbappe mbajti fjalim të fuqishëm në finalen e Kupës së Botës, sulmuesi arriti të zgjojë shokët e skuadrës

Mbappe mbajti fjalim të fuqishëm në finalen e Kupës së Botës, sulmuesi arriti të zgjojë shokët e skuadrës

09:26, 21/12/2022
A+ Aa A-

Sulmuesi francez Kylian Mbappe bëri liderin e ekipit gjatë pushimit 15-minutësh mes dy pjesëve të finales së Botërorit mes Francës dhe Argjentinës.

Pjesë e atmosferës dramatike është konfirmuar edhe nga një video e publikuar në portalin Reddit, në të cilën Mbappe u drejtohet bashkëlojtarëve me tonin e ngritur.

"Kjo është ndeshja e jetës, zhvillohet çdo katër vjet. Nuk mund të bëjmë më keq se si luajtëm. Duhet të kthehemi!", ishte pjesë e fjalimit të fuqishëm të Mbappes pas pjesës së parë, pas së cilës Argjentina kryesoi 2:0.

Trajneri francez Didier Deschamps ka kaluar nëpër dhomat e zhveshjes dhe ka heshtur dhe atmosfera konfirmoi se Mbappe është lideri i vërtetë i kombëtares franceze, edhe pse shiritin e kapitenit e mban portieri Hugo Lloris.

Sipas zhvillimit të ngjarjeve që pasuan në pjesën e mbetur të lojës, fjalët e tij me sa duket “funksionuan”. Franca arriti të rikthehet dhe të çoj ndeshjen nga 0:2 në 2:2.

Franca dukej e dobët në pjesën dërrmuese të ndeshjes dhe më pas u rikthye pas golave ​​të Mbappe.

Megjithatë, në fund, Kingsley Coman dhe Aurelien Tchouameni humbën penalltitë dhe Argjentina u bë kampione e botës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco