VIDEO/ Frikë për lojtarët e Argjentinës: Messi me shokë për pak sa nuk pësojnë një aksident të rëndë

VIDEO/ Frikë për lojtarët e Argjentinës: Messi me shokë për pak sa nuk pësojnë një aksident të rëndë

09:36, 20/12/2022
A+ Aa A-

Gëzim, festë, lumturi, eufori, çmenduri . E gjithë kjo u përjetua mëngjesin e kësaj të marte kur Kombëtarja e Argjentinës mbërriti në atdhe pas fitores së Kupës së Botës në Katar. Por kishte edhe momente frike, në fillim të udhëtimit nga aeroporti Ezeiza drejt ambienteve të Federatës Argjentianse.

Cfare ndodhi? Sapo autobusi i hapur që mori ekipin dhe kaluan derën e hyrjes në FBO të aeroportit ndërkombëtar Ministro Pistarini për të marrë rrugën anësore të autostradës Ricchieri, ndodhi episodi që ngriu zemrat e tifozëve të Albiceleste .

Në atë moment, kapiteni Lionel Messi, Leandro Paredes, Rodrigo De Paul, Ángel Di María dhe Nicolás Otamendi ishin ulur në pothuajse të vetmen pjesë të çatisë që i kishte mbetur autobusit, në fund të kuvertës së sipërme.

Lojtarët e kombëtares nuk panë kabllot elektrik , të cilat i vunë re vetëm disa centimetra larg dhe i detyruan të shtriheshin në atë 'çati të vogël' për të mos i goditur.

Të gjithë e shmangën, përveç Leandro Paredes, i cili e preku kabllon, por fatmirësisht pa pasoja dhe delegacioni i Kombëtares së Argjentinës mundi të shijonte pjesën tjetër të udhëtimit për në terrenin Ezeiza, ku mbërritën pas pak më shumë se një ore mes tifozëve që prisnin t'i brohorisnin. dhe shijoni me ta fitimin e Kupës së tretë të Botës në histori.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco