Provokimet që sollën përplasjen! Lojtarët e Holandës shkuan te Lautaro, donin ta shpërqendronin te penalltia e fundit

Provokimet që sollën përplasjen! Lojtarët e Holandës shkuan te Lautaro, donin ta shpërqendronin te penalltia e fundit

14:22, 10/12/2022
A+ Aa A-

Situata ka degraduar në fundin e takimit mes Holandës dhe Argjentinës në çerekfinalen e Botërorit. Të gjithë fajësojë Argjentinën, por në fakt edhe holandezët nuk janë aq të pafajshëm. Gjithçka nisi me ndërhyrjen e Paredes që goditi edhe topin në pankinën e Holandës.

Ndërkohë në momentin e penalltisë së fundit, kur Lautaro Martinez do të godiste, të gjithë lojtarët holandez shkuan që ta shpërqendronin. Të njëjtën gjë bëri edhe portieri i Holandës, si në rastin me Lionel Mesin, por gjithmonë duke përfunduar në krahë të kundërt. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco