VIDEO/ Përplasja në fundin e sfidës Holandë-Argjentinë, zbulohet se çfarë i tha Messi trajnerit të 'tulipanëve'

VIDEO/ Përplasja në fundin e sfidës Holandë-Argjentinë, zbulohet se çfarë i tha Messi trajnerit të 'tulipanëve'

14:00, 10/12/2022
A+ Aa A-

Holandë-Argjentinë , çerekfinalja e dytë e Katarit 2022, ishte një ndeshje ku mbizotëroi tensioni.

Në fakt, pas përfundimit të sfidës, të fituar nga argjentinasit me penallti, Lionel Messi ishte protagonist i përballjes ballë për ballë me Louis Van Gaal , trajnerin holandez që e kishte provokuar një ditë më parë duke e thumbuar në një konferencë shtypi.

Sw fundmi janw bërë virale në rrjetet sociale pamjet ku Messi e qortoi zotin Van Gaal, duke i thënë: "Juve flisni shumë”. U desh ndërhyrja e ish-lojtarit të Juventusit, Edgar Davids , tashmë anëtar i stafit teknik të kombëtares holandeze, për të ndarë të dy dhe për të qetësuar gjakrat.

Këto janë pamjet e asaj që ndodhi:

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco