Zvicra kërkon ndaj Portugalisë të thyejë ‘mallkimin’

Zvicra kërkon ndaj Portugalisë të thyejë ‘mallkimin’

19:55, 06/12/2022
A+ Aa A-

Zvicra sonte kundër Portugalisë dhe do të tentojë të thyejë mallkimin e 1/8-ave.

Zviceranët nuk janë kualifikuar në një çerekfinale të Kupës së Botës që nga viti 1954, kur Botërori organizohej nga federata zvicerane.

Që atëherë skuadra e Zvicrës nuk ka mundur të jetë pjesë e tetë skuadrave më të mira në botë.

Ndeshja ndaj Portugalisë, me motivimin që skuadra ka pas fitores ndaj Serbisë, mund të jetë një mundësi për të “thyer mallkimin”.

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri do t’i prijnë Zvicrës në këtë përballje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco