I tha Granitit rrugaç për gjestin ndaj Serbisë, i ati i Xhakës reagon ashpër ndaj Zana Avdiut

I tha Granitit rrugaç për gjestin ndaj Serbisë, i ati i Xhakës reagon ashpër ndaj Zana Avdiut

09:00, 05/12/2022
A+ Aa A-

Analistja Zana Avdiu ishte mbrëmjene  djeshme e ftuar në emisionin “Favoriti i Botërorit” .

Ajo u bë virale me një postim që e kritikonte Granit Xhakën për gjestin që e bëri në ndeshjen e Zvicrës ndaj Serbisë.

Image

Kjo bëri që debati të ndizej dhe babai i Granitit, Ragipi u inkuadrua në lidhje direkte.

“Nuk jam njeri i televizioneve e i kamerave. Jam njeri i sakrificës, i punës dhe burgjeve. Desha asaj zonjës, Zanës, t’ia përkujtoj. Një: t’i tregoj se kush jam. Ajo kurr mirret me një fjalë rrugaq, t’i vjen turp, ajo nuk e di çfarë është sporti, çfarë është krenaria. I kundërvihet një djali që ështqë gjak shqiptari, që na bën të gjithë shqiptarëve krenar. I thotë Granitit rrugaq. Po më vjen keq si një femër me shkru një fjali. Më së pari të ma tregon fjalën rrugaq. Ndoshta prej efektit mundet me ndodh. Asnjë fjalë nuk e dëgjova për thirrjet e Serbisë. Familja Xhaka nuk është dorëzu asnjëherë ndaj pushtuesve. Graniti nuk e ka bo gjestin politik as shovinist as asgjë. Atë gjest nuk e ka bo as me fye kërkon, as me sha kërkon. Është turp i saj t’i mbrojë ato teza të Serbisë. Xhaka i tregoi botës që këta (e ka fjalën për Serbinë) na kanë dhunuar nënat tona, vajzat tona”, tha Ragip Xhaka në T7.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Messi 05/12/2022 12:51

Kosova duhet te reagonte menjehere, duke e shpallur non grata kete rrugace serbe!

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco