Tolerim apo humbje e merituar? Përgjigjet Luis Enrique: Kam rezerva për lojën

Tolerim apo humbje e merituar? Përgjigjet Luis Enrique: Kam rezerva për lojën

10:26, 02/12/2022
A+ Aa A-

Tolerim apo humbje e merituar, tani nuk ka më rëndësi Gjermania mbetet sërish jashtë Kupës së Botës pas fazës së grupeve dhe Spanja kualifikohet në turin tjetër si vendi i dytë.

Mediat spanjolle raportuan se Luis Enrique u shfaq shumë i nervozuar me futbollistët e tij pas ndeshjes dhe i mblodhi shpejt në dhomat e zhveshjes, për të folur për më shumë se 30 minuta me ta.

“Doja të kualifikoheshim si vendi i parë dhe më vjen shumë keq për këtë rezultat. Ishte një humbje që djeg, por gabuam vetëm 5 minuta dhe Japonia na ndëshkoi dy herë. Kam rezerva për lojën, ndaj fola me djemtë që të shmangim paraqitje të tilla”, tha trajneri spanjoll.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco