Mbrëmje dramatike! Gjermania kthehet në shtëpi, kualifikohen Japonia dhe Spanja

Mbrëmje dramatike! Gjermania kthehet në shtëpi, kualifikohen Japonia dhe Spanja

22:02, 01/12/2022
A+ Aa A-

Është mbyllur me rezultatin 2:4 përballja mes Kosta Rikës dhe Gjermanisë.

Mbrëmje dramatike për Gjermaninë! Pavarësisht triumfit 2-4 ndaj Kosta Rikës, “Pancerat” e Hansi Flik janë eliminuar, pas triumfit të Japonisë ndaj Spanjës me rezultatin 1-2, teksa gjermanët e mbyllën grupin në vendin e tretë.

Gjermanisë i duhej një fitore me goleadë ndaj Kosta Rikës, për të lënë pas Spanjën, por nuk ia arriti, duke mbyllur këtu aventurë në Kupën e Botës.

Gjermanisë i duhej një fitore me goleadë ndaj Kosta Rikës, për të lënë pas Spanjën, por nuk ia arriti, duke mbyllur këtu aventurë në Kupën e Botës.

“Pancerat” fituan 4-2 ndaj Kosta Rikës, në një ndeshje që dhuroi jo pak emocione. Gnabry zhbllokoi shifra në minutën e 10-të. Gjithsesi Kosta Rika përmbysi shifrat me Tejeda dhe Vargas në pjesën e dytë. Më pas Gjermania do të kundërpërgjigjej me tri gola të tjera. Haverc shënoi një dopietë personale teksa Fylkrug shënoi golin e fundit

Në grupin E, dy ekipet e kualifikuara janë Spanja dhe Japonia, ndërkohë, Gjermania dhe Kosta Rika shkojnë në shtëpi.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco