Ja cilat janë katër ndeshjet interesante të ditës së nesërme

Ja cilat janë katër ndeshjet interesante të ditës së nesërme

22:53, 29/11/2022
A+ Aa A-

Edhe dita e mërkurë ka rezervuar katër duele interesante që do të jenë të fundit për grupet D dhe E, ku do të mësohen edhe 3 skuadrat e tjera që do të vijojnë më tej, teksa Franca siguroi kualifikimin me 2 fitoret në 2 duelet e para.

Në orën 16:00, do të luhen dy duelet e grupit D mes Australisë dhe Danimarkës si dhe Tunizi-Francë. Danezët do të tentojnë gjithçka për gjithçka ndaj Australisë, që është disi më komode me 3 pikët e marra në 2 ndeshje. Për sa i përket Tunizisë, do t’i duhej një çmenduri për të synuar kualifikimin, në duelin ndaj Francës.

Mbrëmja do të kulmojë me 2 sfida vërtetë interesante. Në orën 20:00, Polonia do të përballet me Argjentinën, ndërsa Arabia Saudite luan kundër Meksikës. Gjithçka është e hapur në këtë grup, teksa mbetet të zbulohen me mjaft kuriozitet se cila do të jenë 2 skuadrat e kualifikuara për më tej.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco