Dy gola për një minutë, Anglia e nis 'zjarr' pjesën e dytë

Dy gola për një minutë, Anglia e nis 'zjarr' pjesën e dytë

21:18, 29/11/2022
A+ Aa A-

Anglia ka nevojë vetëm për një pikë, që të sigurojë kalimin në fazën e 1/8-ave dhe do ta kërkojë atë në derbin britanik ndaj Uellsit, në ndeshjen e fundit në grup.

Në minutën e 50', Anglia kalon në avantazh. Marcus Rashford zhbllokon sfidën falë një goditjeje dënimi.

Pak sekonda pas golit të Marcus Rashford, realizon edhe Phil Foden. 0-2 për Anglinë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco