Duel direkt për kualifikimin, publikohen formacionet zyrtare të Uells-Angli

Duel direkt për kualifikimin, publikohen formacionet zyrtare të Uells-Angli

19:10, 29/11/2022
A+ Aa A-

Anglia dhe Uellsi do të luajnë ndeshjen vendimtare të grupit B në Katar 2022.

Tre Luanët janë të sigurt në rrugën e tyre për në 1/16, me vetëm një humbje me katër gola ndaj Uellsit duke i parë ata të shkojnë në shtëpi herët. Nëse ata kryesojnë grupin, ata do të luajnë më pas me Senegalin.

Trajneri Gary Southgate ka rikthyer në formacion nga minuta e parë Kyle Walker, i cili ka marrë vendin e Kieran Trippier, ndërsa në sulm janë ulur në stol Saka e Sterling, për t’u lënë vendin Rashford e Foden.

Edhe në mesfushë ka një ndryshim, pasi është ulur në stol Mason Mount dhe nga minuta e parë luan një veteran si Jordan Henderson.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco