Lajmi i fundit

TASK FORCE/ 'Aktivisti', presioni mbi administratën e shtetit

Akuza të rënda ndaj federatës zviceriane, merret vendimi për Balotellin

Akuza të rënda ndaj federatës zviceriane, merret vendimi për Balotellin

17:06, 29/11/2022
A+ Aa A-

Mario Balotelli u gjobit me vetëm me 5 mijë franga zviceriane, pasi i kishte quajtur të korruptuara Federatën Zvicerane të Futbollit dhe Superligën Zviceriane.

Ndërsa për presidentin e Sionit, Kristian Konstantin, i cili kishte mbrojtur sulmuesin e tij dhe kishte shprehur dyshime për disa vendime arbitrazhi, nuk ka asnjë masë disiplinore.

Balotelli është i njohur për problemet e vazhdueshme që i shkakton vetes dhe duket se as në Zvicër nuk kishte si të ndodhte ndryshe.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco