Kupa e Botës/ Uruguai-Korea Jugut, ja si rreshtohen kombëtaret

Kupa e Botës/ Uruguai-Korea Jugut, ja si rreshtohen kombëtaret

13:17, 24/11/2022
A+ Aa A-

Janë zyrtarizuar formacionet e sfidës Uruguai-Kore e Jugut, e vlefshme për Grupin H të Botërorit të Katarit.

Dy herë fituesit e Kupës së Botës në 1930 dhe 1950, uruguaianët shihen si favorit para se të “përplasin brirët” me Portugalinë, e cila do të sfidojë Ganën më vonë gjatë ditës.

Mirëpo, uruguaianët nuk do ta kenë të lehtë, pasi koreano-jugorët kanë një skuadër mjaft të mirë që ka ditur gjithmonë të surprizojë.

Formacionet zyrtare:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco