FOTO/ Ja ku shkoi Olta Xhaçka pas betimit në presidencë

FOTO/ Ja ku shkoi Olta Xhaçka pas betimit në presidencë

21:30, 13/09/2017

Pas betimit në presidencë, Ministrja e re e Mbrojtjes Olta Xhaçka, është pritur në zyrë nga Mimi Kodheli, e cila i dorëzoi detyrën pasardhëses së saj.

Xhaçka bëri betimin në Presidencë bashkë me kryeministrin, Edi Rama dhe pjesën tjetër të anëtarëve të Këshillit të Ministrave.

Olta Xhaçka është e dyta femër që zgjidhet ministre e Mbrojtjes, pas Mimi Kodhelit, e cila drejtoi për 4 vite me radhë këtë dikaster të rëndësishëm të shtetit shqiptar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment