FOTO/ Ja kush janë 10 njerëzit më të pasur në Shqipëri. Një grua dhe një deputet në listë

FOTO/ Ja kush janë 10 njerëzit më të pasur në Shqipëri. Një grua dhe një deputet në listë

14:25, 13/09/2017

Instituti Pashko, pjesë e Iniciativës Europiane për Edukim dhe gazeta Mapo, bënë sot publik studimin për “super të pasurit” shqiptarë gjatë vitit 2016.

Studimi që rendit 10 sipërmarrësit më të pasur në vend bazohet në analizën e të dhënave zyrtare sipas bilanceve të dorëzuara në QKB. Si rezultat i kësaj analize konkludohet në listën e ponderuar të top-10 më të pasurve të vendit.

Lista e më të pasurve kryesore nga Samir Mane dhe në listë janë Vilma Nushi dhe deputeti Tom Doshi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment