Kokëdhima asks for former Interior Minister’s arrest: Responsible for the drugs traffic with Rama's order

Kokëdhima asks for former Interior Minister’s arrest: Responsible for the drugs traffic with Rama's order

14:18, 13/09/2017

Chairman of Zgjidhja Party Koço Kokëdhima has responded harshly to former Interior Minister Saimir Tahiri, who accused Kokëdhima as an inspirer for the country’s cannabization.  

Kokëdhima, a former Socialist deputy, proposed a state-controlled legalization of cannabis for medical purposes. Responding to Tahiri’s accusations, he said the former minister must go behind bars as directly responsible for what happened with the drugs in Albania last year.

“(Premier) Rama said my idea was premature. But he didn’t find it premature, after getting rid of Lazarat’s drugs, where a police officer lost his life, to transform the whole Albania into a Lazarat”, Kokëdhima writes in his Facebook page. “This sinister plan never became public and it had on top of the pyramid Rama, Tahiri, police directors in the counties and the crime world which was promised protection and easiness to traffic the drugs in the country and abroad, in exchange of the 30% of profit”.

“Tahiri is not wrong when he says that the last government created a standard for cannabis. Yes, it was the standard of the Mafioso pyramid government-crime that hasn’t been seen anywhere else”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Salah15/09/2017 17:55

Policët e korruptuar të BE-së, Bankës Botërore, Berlinit dhe SHBA-së, të cilët e dinin shumë mirë, përsëri ishin përgjegjës për një ndërmarrje kriminale me mbrojtje për kriminelët dhe baronët e drogës me Edi Rama, Samir Tahiri dhe mes të vitit 2014. Megjithatë, kishte shumë miliona të rinj, për projekte të infrastrukturës së mashtrimit dhe skrapit....

krasasi tp13/09/2017 14:48

z.Kokedhima,si matematicien qe je Ju i beni llogarite mire.Por si tregetar qe je ,kur blen ja fut gishtin nga poshte kandarit dhe kur shet e terheq poshte.jo per ti dale krah z.Rama apo z.Tahiri se une personalisht nuk do deshiroja as njerin as tjetrin as ku ishin as ku jane, por nuk varet nga Ne.Ne Memaliaj gjate fushates se 2013 pyetjes se nje rrethi te brendshem partiakesh, keshilltaresh dhe majtisteve militante se :"Ku do punojme ,cfare tu ofrojme njerezve"? Ju i keshilluat se: "ketu e keni pasur dhe e keni punen,,beni si shoket".Kaq u desh dhe fjala juaj mori dhene dhe mesazhi u "zberthye" ne sekond.Ju ne Memaliaj, Ai,Ajo,Ne,Ju, Ata ,Ato e shperndam mesazhin kudo.Kjo pune iku.Ne mbeshtetje te propozimit tuaj qe te lirohen nga burgu ushtaret e kanabisit, une rekomandoj qe ashtu te behet dhe presidenti dhe Parlamenti te shpall amnistine.Per te gjithe shefat e perfshire ne kete "aksion" te madh une propozoj tu behet vetingu si dhe tu zbardhen gjithe pasurite dhe keto pasuri tu lihen me kushte qe ti investojne ne blegtori, dhe vete te kthehen ne coban apo te punesojne ne sektor te blegtorise dhe agro-perpunimit.Ose ti lene parat tu sekuestrohen dhe kete pune ta bejne te tjeret.Propozimi eshte i leverdishem.per te gjithe.Ne Zelanden e Re cobanet i mbikqyrin kopete e dheneve me helikopter.sa te mbushim burgjet me djem te rinj ,hajde te mbushim malet e Kurveleshit, Dibres,Skraparit etj me te imta dhene e dhi.

t13/09/2017 14:45

deri tani me opozitare po tregohen kokedhima e monika,se basha i pd.

Shto koment