Absent in the first session of the new Parliament, Erjon Braçe against Rama’s order

Absent in the first session of the new Parliament, Erjon Braçe against Rama’s order

15:17, 09/09/2017

Premier Edi Rama had ordered the Socialist MPs yesterday to be all present in the first session of the new Parliament today. Absences would not be expected, however some did miss the first gathering of the parliament.

Deputy Erjon Braçe was missing and it is not clear whether he will be present in the next session, at 18:00.

After Premier Rama announced the names of his new cabinet, there were speculations in the media that Braçe had been deeply disappointed, since he was hoping to take the post of the Minister of the Agriculture.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Socialist qe ne fetus09/09/2017 17:56

Eh mor Braçe. Peleshi është vemje e bute dhe hajdut i rëndë. Nga PD hop tek Pollo dhe hop tek PS. U bë edhe rilindar. I mban eurot ne dyshek akoma. Eshte damar berberi te sheh ne sy dhe te " qeth" leshtë. Qeth edhe Ramen mbrapa kraheve si skuth. Pyete njehere per Prespën ne sy te Ramës. Të shohë pastaj

Shto koment