Ambasadorja shqiptare: Holanda vend prostitutash, vetëm një qytet ka 5600 të tilla

Ambasadorja shqiptare: Holanda vend prostitutash, vetëm një qytet ka 5600 të tilla

22:21, 23/08/2017

Vendimi i qeverisë holandeze për rikthimin e vizave për Shqipërinë, ishte një lajm shumë i keq për të gjithë qytetarët shqiptarë. Por për qeverinë shqiptare dhe për ambasadoren e Shqipërisë në Holandë, nuk ka asgjë për tu shqetësuar.

Por kë duhet të besojmë, qeverinë dhe ambasadoren shqiptare, apo Bashkimin Europian?

Një ditë më parë ambasadorja e Shqipërisë në Holanda,  Aida Sakiqi, deklaroi se një vend i vetëm i BE-së, nuk mund të kthejë regjimin e vizave, deklaratë e cila është e  gjitha një gënjeshtër, pasi çdo vend anëtar i E-së ka të drejtën e vetos.

Pra si në rastin kur çdo vend anëtar i BE-së duhet të japë ‘OK’ për anëtarësimin e një shteti tjetër në BE, ashtu dhe në rastin e daljes, çdo vend anëtar ka të drejtën e vetos për rikthimin e vizave për vendet jo anëtare.

Ndërkohë që ambasadorja shqiptare, shtoi se për më tepër vizat për vendin tonë nuk mund ti kthejë një vend që ka 5600 prostituta. Për më shumë shihni videon. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Adri24/08/2017 15:49

Niku ... ku e ke ndegjuar ti qe kur vjen kontenieri fiken dritat ne rotterdam, besoj se nuk e paske iden fare sa eshte ai port. Mus kujto se eshte porti i durresit ku mund te fiken dritat pa e kuptuar. Atje ne rroterdam nuk mund te ndodh kjo se ne rradh te par cdo gje eshte e digitalizuar dhe po te ndodh qe mund te ket ndonje avari elektrike( gje qe nuk ndodh) prap nderhyn kompiuteri dhe ndizen gjeneratoret direkt. Mos i beso shum ketyre perrallave se porti i rotterdamit eshte 40 km dhe ne te ponojn mbi 93.000 punetor , ku futen me mijera kontenier ne dite dhe eshte nje nga portet me modern ne bote.

Niku24/08/2017 10:44

Qe kjo ka qene vete prostitute dhe qe vetem me diplomacine nuk ka lidhje kjo kuptohet. Por problemi eshte se shqptaret nuk cojn droge ne hollande ato shperndajne drogen qe mafia hollandeze bie nga kolumbia. Si ka mundsi bie fjala qe ne portin ku futet kontajneri fiken dritat 10 minuta sa te marrin shperndarsit drogen. Por hollanda bon presion per noj ligj per bythqimet apo per te privatizu noj pasuri tonen qe ka ngel hala.

Vetting Rama24/08/2017 09:49

Mjere ne kush na perfaqeson! Po ne Gjermani prostitucioni eshte industri! Bo bo booooo! Mallkuar qofshi or rilindas qe na felliqni per ore dhe minute dhe sekonde! Moj shtepiake qe te kane emeruar Ambasadore, me mire Prostitute holandeze se Ambasadore e Shqiperise ne Holande! Ik ik ble nje pale Clog dhe ketheu tek avllija ne Shqiperi se as pidh per tu qi ne Holande nuk ke.

Vesa.24/08/2017 08:02

Kjo qenka dhipllomate,jo shaka.Keshtu do beje prokopi shqiperia.

Durimiiii24/08/2017 07:37

Ne po na komandojne kopuket dhe kopileshat

Arber24/08/2017 07:02

Cfare debile. Cfare lidhje ka se Hollanda paska "Coffee Shops" per te pire marijuane e paska 5600 prostituta dhe per te shijuar keto paska 1.5 milione turiste me faktin se ne eksportojme krimin ne Hollande, dhe per kete duan te na heqin te drejten per te shkuar aty? Shihni si i "perplas" buzet e si shtremberon gojen kur flet nga mllefi se nuk ka cte beje tjeter. Suksesi me i madh ne jete i kesaj mostre injorante eshte se u martua me nje Hollandez, dhe per kete e kane bere ambasadore.

Adri24/08/2017 02:25

Nuk genjen fare kur thot qe ministria e drejtesis hollandeze nuk ka mar asnje lloj raporti. Ky raport u publikua ne holland tek gazeta De Telegraaf dhe aty thuhej shum qart qe policia dhe drejtesia e Amsterdamit do tja dorezoj kete raport se shpejti ministrit de drejtesis Blok dhe se ministria nuk kishte deshir te fliste per kete ceshje pa patur raportin ne dore. Gabimin e ka ABC qe i thon gjerat simbas qefit dhe interesave te tyre , kur than qe raporti i eshte doruzuar ministris dhe ata po e studiojn dhe do te flasin per kete ceshje kur ta ken vendosur. Prandaj dhe ju te syrit beni mir ta verifico i lajmin perpara se ta analizoni kete . Ambasadorja ben gabim qe flet vet si nje baxhell kur flet per prostitucionin dhe kofishopet e hollandes. Ajo harron dicka qe prostitucioni eshte zanati me I vjeter ne bote dhe se hollanda e ka te legalizuar ne menura te persosur ndersa ne ne shqiperi e kemi te ndaluar por ne cdo rrugic e qoshe te tiranes vetem prostituta shef. Ndersa per kofi shoket mos flasi shum se dhe francezet e shum vende te tjera folen me vite kundra tyre ndersa tani kryetaret e shum bashkive ne Paris e vende te tjera po i kerkojn qeveris ta legalizojn si hollanda se zhduket kriminaliteti dhe perdoruesit.

shefi24/08/2017 01:26

o kllira kjo do te thoje qe smundet hollanda te bej moral gjasme ne jemi kriminel kur ata kan 7000 prosti , dhe ju kllira qe thoni se ne e furnizojme me to dmth qe ka kurvar atje

Lomy24/08/2017 00:11

Keta te rrahin e s'duan as te te lene te qash... Ik moj demente! Idiote ti dhe ata qe te bejne ty ambasadore!

Daj Jaku24/08/2017 00:02

5601 prostituta ambasadore.

stavri24/08/2017 00:00

Prostitutat ne rregull jane bejne punen e tyre, problemi eshte tek ne ku prostitutat behen ambasadore deputete drejtoresha etj

t23/08/2017 23:00

o te hangert nje mort o plehre,shiko moj vendin tend qe e furnizon me prostituta hollanden

androkliu23/08/2017 22:47

kjo qenka vete si prositute

Shto koment

Denonco