US Secretary of State Tillerson calls Albanian Premier Rama, this is what they talked about

US Secretary of State Tillerson calls Albanian Premier Rama, this is what they talked about

16:27, 09/08/2017

Albanian Premier Edi Rama had a phone talk today with US Secretary of State Rex Tillerson.

It is understood Tillerson congratulated Rama for the win in the parliamentary elections of June 25. US Secretary also said the corrupt administration remains a major problem for Albania.

“The United States will support you in this mandate too. Congratulations for the win in the elections. The Socialist Party must clean the administration from the corrupt officials”, Tillerson told Rama.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Veritas12/08/2017 13:35

Pse vetem ne tatime? Po ne dogana, shendetesi, arsim, polici, drejtesi, ekonomi, energjitike, transport, hipoteka, aluizni, punet sociale etj etj. Ngrihuni o njerez te mire e te mjere bashke!!! Ngrihuni se dhe e ashtuquajtura "reforma ne drejtesi" e ka zanafillen te komisioni vetingut ku jane ekskluzivisht njerez te Rames. Pushteti korrupton. Dhe aty ku asgje nuk funksionon, duhet te ngrihet populli. Edhe pse me vjen shume keq ta them, nje revolucion pakthyeshem eshte i domosdoshem, qofte edhe me gjak, sepse ato taksat tona qe vidhen sistematikisht jane produkt i gjakut dhe djerses sone!!

Iliri09/08/2017 16:38

Te heqi drejtoreshat e korruptuara ne tatime urgjentisht!! Skandal i vertet

Shto koment