VIDEO/ Rama në Berat, banorja i kërkon llogari: Ermonela mi lidhi dritat për fushatë, tani mi prenë

VIDEO/ Rama në Berat, banorja i kërkon llogari: Ermonela mi lidhi dritat për fushatë, tani mi prenë

21:20, 17/07/2017

Një banore e lagjes ‘Çlirim’ në Berat, i ka shprehur Ramës problemin me hipotekën për banesën, pasi ka bërë ndërtim në tokën shtet.

Por i ka kërkuar zgjidhje edhe për energjinë elektrike që ia kanë prerë, edhe pse sipas saj, gjatë fushatës, Ermonela Felaj kishte ndërhyrë që t’ia lidhnin.

“Për çfarë pengohemi të marrim të drejtën e hipotekës? Jemi të papunë. Fëmijët i kam pa punë. Kam 6 muaj që s’kam asnjë pagesë, dyqan s’hap dot se s’kam hipotekë.

Kam dhe 4 muaj që s’kam paguar energjinë se para 2-3 muajsh kam njoftuar Ermonelën që mi ka lidhur me rastin që bëheshin fushatat, ndërsa të premten mi kanë ndërprerë. Merrni masa”, tha ajo.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

landi18/07/2017 10:17

Ahahahahah pikes i ke rene Hasono

Hasoni18/07/2017 09:08

Tani qe na dhe voten cfare kerkon? Prit pas kater vitesh. Kur te vine zgjedhjet e tjera, do kesh prape nje tre muaj drite. Nderkohe bli ca qirinj.

Shto koment