Legalizimet/ ‘Nesër jepi lejen gruas ose ti ikën nga zyra!’ Rama kërcënon ‘live’ drejtorin e ALUIZNI-t në Berat

Legalizimet/ ‘Nesër jepi lejen gruas ose ti ikën nga zyra!’ Rama kërcënon ‘live’ drejtorin e ALUIZNI-t në Berat

19:47, 17/07/2017

Kryeministri Edi Rama ka vijuar dëgjesat publike në qytetin e Beratit, pasditen e sotme.

Gjatë bashkëbisedimit me banorët, një grua e moshuar i është ankuar për çështjen e legalizimit dhe sorollatjen në zyrat e ALUIZNI-t.

Në përfundim të fjalës së saj, Rama ka thirrur direkt drejtorin e ALUIZNI-t dhe i ka dhënë ultimatum, që nëse nuk i jep nesër lejen e legalizimit gruas, ai do të largohet nga posti që mban.

“Nesër, o merr ajo legalizimin o ti ikën nga zyra, jep dorëheqejen. Nesër, jo pasnesër. Jepi lejen ose largohu. Do marrë në telefon Artan Lamen që ta ndjekë ai”, ia preu shkurt Rama pasi dëgjoi fillimisht shpjegimin teknik të drejtorit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku18/07/2017 11:12

Atehere behu ti edhe drejtor i ALUIZNIT dhe hiqe ate hajdutin tjeter Artan Lame. Ne kete menyre ti pergenjeshtron drejtorat qe ti i ke vene vete, i hedh poshte Lamrat e tu per shum pak "popullaritet turmash", Sigurisht qe ti i njeh mire hajdutet qe ke vene lart e poshte, sepse keta paguajne llokmen e madhe tek ty, prandaj edhe nuk i respekton, por i shtyp si plehra qe jane, por harron se as ata nuk te respektojne sepse ti je kryeplehra. Ti qe po ben "shtet" nuk ke haberin e shtetit o mashtrues populist rrugesh e sheshesh. Po perserit MAO CE DUN-in me revolucionin kulturor proletar kinez. Ti as popullin nuk e respekton por e perdor per interesin personal, e genjen, e shtyp, e burgos, e drogon, e zvetenon, i blen voten, e tall. Ti do thuash: i jap aq sa meriton. Te mendosh per popullin do te thote qe te synosh qe populli te jete me i lartesuar kur ti te largohesh, dhe jo me i poshteruar, sikurse po ndodh.

Shqiptari18/07/2017 10:12

Shtet vari k....! Pse keshtu zgjidhen hallet e njerezve??? Po atje ku nuk shkon kryeministri, po ata qe nuk kane mundesi te komunikojne me kryeministrin, si i behet hallit???!!! Ja u zgjidh halli i kesaj gruaje, po qindra mijera te tjere qe sorollaten, rraskapiten dhe grabiten neper zyrat famekeqe te shtetit, ku do t'i zgjidhin hallet? Apo te presin fatik kur te kene perballe kryeministrin? Keto jane zgjidhje legenash, matrapazesh dhe te paaftesh.

labi18/07/2017 08:02

tu q..nenen rilindasve...se vete e votuan per ti shkerdhyer

Atdhetari 17/07/2017 20:03

E ka per sy e faqe ky fytyr derr se e din se ministrat e tij vjedhin pa limit ,ja u hedhi nje her haram ja baft zoti hai hedhi per se dyti hallall ja bafte zoti!!!

Shto koment