FOTO/ Edhe demokratët shkodranë peticion kundër Lulzim Bashës: Ndaloni farsën e zgjedhjeve

FOTO/ Edhe demokratët shkodranë peticion kundër Lulzim Bashës: Ndaloni farsën e zgjedhjeve

14:20, 17/07/2017

Një grup demokratësh të Shkodrës përmes një peticioni i kërkojnë Lulzim Bashës të ndalë farsën, zgjidhjet e imponuara, përjashtuese dhe konfliktuale për rimëkëmbjen e partisë, pasi në të kundërt opozita demokrate rrezikon asgjësimin.

Nënshkruesit e peticionit shprehen se Basha duhet të marrë përgjegjësi për disfatën e 25 qershorit dhe jo të justifikohet duke fajësuar kundërshtarin politik për manipulim apo blerje vote.

Basha pritet sot të jetë në qytetin e Shkodrës.

Ja peticioni i demokratëve të Shkodrës:

Image

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shaba17/07/2017 22:34

PD-ja vdiq ne 18 Maj 2017! Cfare po ndodh me PD-ne!!! Shpreh keqardhje dhe hidherim per PD-ne. Ky eshte nje proces injorimi, ofendimi per martiret e demokracise dhe shkaterrimi per PD-ne, demokratet e vertete, ish-studentet e dhjetorit '90, demokracine dhe te ardhmen e PD-se. Nuk e kuptoj se si do te bashkohen antaret e PD-se (jo demokratet, sepse ne PD kane mbetur shume pak demokrate). Anullojeni kete farse te turpshme sa nuk eshte vone. Situata eshte shume serioze.

Daj Jaku17/07/2017 20:39

Qe te mos vazhdoje farsa duhet te dorhiqet nga gara Eduard Selami, per te treguar se nuk eshte Maqo Byreku i rradhes . Edhe ne kete pike Lulbusha kopjoi "fiks fare" EDramen. Sa per dy PS identike, njerezve i mjafton vetem nji. Askush nuk zgjedh kopjen perpara origjinalit.

sakeq17/07/2017 17:34

mbeshtetesit e jozit ne proteste

Ojputanka17/07/2017 16:30

Disa zogj putanash sa me cue pluhur!!!!!

Shkodrani17/07/2017 16:04

Na i tregoni edhe faqet me firmat e tjera qe te lexojme emrin e ndonje shkodrani ju lutem

Shto koment