Lajmi i fundit

LIVE/ Adi Krasta në 'A Show'

Dritan Prifti: Votoni Ruçin e Doshin, se ju bekon Zoti...

Dritan Prifti: Votoni Ruçin e Doshin, se ju bekon Zoti...

12:54, 21/06/2017
A+ Aa A-

Ish-ministri i LSI-së Dritan Prifti këshillon miqtë e tij fierakë dhe shkodranë të votojnë deputetin socialist Gramoz Ruçi dhe ish-deputetin e PS, Tom Doshi. Prifti është kufizuar në një këshillë dhe jo thirrje publike, sepse siç e shpjegon vetë, "na duhet përsëri të zgjedhim të keqen më të vogël nga partitë që garojnë. Nuk kemi akoma një alternativë politike për të cilën ia vlen të votohet me entuziazëm."

Megjithatë, ai thekson se "më pëlqen fakti që Rama arriti të bëjë një marrëveshje para dhe paszgjedhore me Bashën. 100 herë më mirë se bashkëqeverisja me LSI." 

Ja si shprehet Prifti:

"Meqë është kështu, unë do t'i përgjigjem shumë miqve te mi qe me telefonojne dhe shkruajnë çdo ditë për të kerkuar mendim për cilën parti duhet të votojnë. Nuk dua të jap mendim se për cilët duhet të votojmë në rang vendi, sepse nuk i njoh kandidatët, por do guxoj të jap nje mendim për qarkun Fier dhe Shkodrën.

Në Fier une do të votoja Partine Socialiste sepse i njoh kandidatët dhe socialistët janë superiorë. Numri 9 dhe 10 në listën e PS që mund te jene ne vendet e rrezikuara jane 2 persona qe e meritojne me shume se çdokush te jene ne Parlament. Gramoz Ruçin e njoh per me shume se 30 vjet si nje shok i mire i babait tim.

Deputet me eksperience te pakrahasueshme, i ndershem, qe nuk ka kerkuar dhe pranuar kurre poste ekzekutive. Dhe Xhevit Bushin e njoh qe nga koha qe ishte bankier e me tej. Eksperienca e tij si bankier, financier dhe njohes i shkelqyer i gjendjes se popullit, veshtiresite e medha per te paguar kredite dhe mikrokredite qe po i marrin frymen popullit. Kjo eksperience i duhet Parlamentit te ri. Dikush duhet te mendoj per sektorin bankar dhe njerezit ne veshtiresi. Per keto arsye une ne Qarkun Fier do votoja Partine Socialiste.

Sigurisht qe me pelqen fakti qe Rama arriti te bej nje marreshje para dhe pas zgjedhore me Bashen. 100 here me mire se bashkeqeverisja me LSI.

Kurse për Qarkun Shkoder do kerkoja voten me gjithe zemer per Tom Doshin dhe Partine Social Demokrate. Nuk kam njohur kurre ne jeten time deputet qe ben aq shume per elektoratin, qe i pergjigjet ne telefon cdokujt, qe kalon shumicen e dites me votuesit per 4 vjet te mandatit, dhe jo vetem ne fushate.

Tomen une e kam me shume se mik. Politikanet e kriminalizuar jane perpjekur ta bejne pis, por nuk ja kane arritur. Donin t'i mohonin kandidimin, donin ta burgosnin, pasi deshtuan ta vrisnin. Por Toma vazhdon te ece perpara. Asgje nuk i bejne nje besimtari ne Zot kaq te sinqerte sa Toma.

Per te gjitha keto arsye dhe per patriotizem shkodran nje luftetar si Toma duhet te jete ne Parlament. Pervec kesaj populli nuk do ja mbyll kur vetes nje dere te hapur per hallet e tyre.

Miqte e mi te dashur, Si gjithmone nese ma degjoni keshillen nuk do dilni te zhgenjyer. Zoti ju bekofte dhe mire u takofshim se shpejti."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku22/06/2017 17:32

Ku ke perfunduar o Ilir ziu , çfare nuk benka robi per copen e bukes.

Shqiperi era mut22/06/2017 15:39

Te votosh per Edi drogen, per Gramoz komunistin dhe Tome banden eshte sikure tje futesh vetes me kallashnikov.

ALIU22/06/2017 13:46

Dritan ! Vertet te uroj sherim te shpejte. Po keshtu koqe ke qene gjithnje ti? Shih mor budalla shendetin tend, se nuk ke kohe per te pyetur per Gramozin , Tomen, apo per Lul Bashen. Une mendoj qe jeta jote vlen me shume se nje mandat deputeti per Gramoz Rucin

genci22/06/2017 11:05

Dritan shiko shendetin dhe familjen dhe gezoji ato miliona qe vodhe dhe leri palaçolleqet.

genci22/06/2017 11:04

Dritan shiko shendetin dhe familjen dhe gezoji ato miliona qe vodhe dhe leri palaçolleqet.

Shkodrani21/06/2017 21:13

Shkodra e ka zgjellje njeriun e duhur mas u ban merak se doshin edhe 2- tj te psd jan ne parlament sepse doshi e ka tregua veten se sa eshte i afte per fushat dhe sa popullin ke mas veti ..dhe eshte i vetmi deputet qe nk ka ndryshua ne eshte i vetmi deputet qe ka financua 80 operacione ne zemer eshte i vetmi deputet qe ne 12 te nates e ke pas ne cdo ambjent per. Me i krye nevojat e popullit te tij eshte i vetmi deputet qe nk ulet ne parlament per me ba lek sepse ai ka lek dhe eshte i vetmi deputet qe ban bamirsi per fejen ne shiperi keshtu doshi 3 deputet i ka te sigurt

KRIST21/06/2017 17:27

O ilir injoranti,e kane marre vesh te gjithe se kush je e per cilet punon.Por te pakten,meqe kjo detyre te detyron te shkrush shume komente,meso te pakten gjuhen shqipe,ta shkruash pa gabime.Po te jap vetem nje shembull:Nuk thojet Prifti,i vetmi qe demaskoj Meten.Por shkruhet:{rifti,i vetmi qe demaskoi Meten.A e kupton gabimin?Nese jo,mos shkruaj me se turperon vehten.

Nuri21/06/2017 16:08

Dritan Prifti, edhe nje here tregoi se eshte nje bir komunisti dhe hajdut i patjetersueshem. Shih per cilet ben thirrje per ti votuar dhe no comment.

Landi21/06/2017 16:03

O Dritan, o klloun me shkolle tetevjecare se pastaj ke bere vetem anglisht , ku u perfeksioneve me mbushjen e llotarive dhe shitjen e vizave me ata amerikanet e tu e shallvaret dhe ske lene mashtrim pa kryer. Po kjo prokuroria pse nuk heton se nga I gjete parate ti ? Pse tu mbyll hetimi ne 2001-2002 per tenderat e energjise elektrike , pasi partia jote hoqi Prokurorin e Pergjithshem per Ty ! Ku I gjete parate ti ? Pse nuk the hetojne dhe te cojne mbas hekurave ? I ke bere te gjitha Dritan Vrroma, qe do te dale shpirti nga suma.... Si je nga leucemia ? Te ndihmoi ndopak ne spital ne Israel gjeorgniani-hebrew I pastrimit te parave ortak I te cilit je edhe ti ? O hale nuk ke bere asnjehere bisnes por vetem hajdutllek ! O njerez mos degjoni kete koke kaucuk qe me parate tuaja e dergoi shtetl jashte per kurim .... Hajduti thote votoni hajdutet ! Po ti kujt do ti leshe amanetin asaj pukjanes se Mark Frrokut ????

krasasi tp 21/06/2017 14:21

Amerikanet z.Prifti te kapen gafil.Ty dhe z.Beqiri ku ndanit 70 mije euro dhe kishe fshire nga kompjuteri gjithe skemen.Nuk eshte e rastesishme qe z.Beqiri para dy ditesh hoqi dore nga kandidatura ne Vlore ne favor te z.Rama, ndersa ju sot qenkeni alarmuar se na u rrezikokan nga deputetlleku miqte e tu.Je zgjuar vone zotrote.z.Rama dhe shpura e tij e rilindjes, jane parti e trete ne zgjedhje.

Vetting Rama21/06/2017 14:21

Votoni Mozin e Tepelenes dhe Thomane e Bajzez! Nga keta dy injorante kane qar vetem farefisi i tyre injorant, Shqiperia apo Shqypnia mbetet me zhul dhe zhele.

BATALL21/06/2017 14:17

Debil, hajdut , maskara , legen qe perdoresh nga Edi Rama. . I pafytyre...

pthu fare e keqe21/06/2017 14:12

Ky Prifti eshe koqe fare me duket . Votoni shokun e babit , ( Rucin ) mbase edhe shokun e mamit ( Doshin ) . 2 figurat me te degjeneruara te PS ( apo Psd ) . Vodhi me LSI , la kokren e namit me euro ne dore , e shan LSI. Ky eshte nje idiot i bere pas lindjes.

edi rama 21/06/2017 14:10

...po a besojne ne ZOT komunistat?...

Qifi21/06/2017 13:53

Sikur ushe i semure o pederast. Spaske ngordhur ende. ???

Iliri21/06/2017 13:48

Respekte per Priftin. I vetmi qe demaskoj Meten!

Shaba21/06/2017 13:48

Ti duhej te ishe ne burg. Hajdut, i korruptuar, imoral, kumarxhi. S'ke faj ti, edhe ty edhe Liken u fali Berisha dhe sot flini mbi dysheke per euro, ti bredh dhe hargalisesh me femra neper hotele lluksoze. Tani ben thirrje qe ne Fier miqte e tu te votojne numrin 9, Gramoz Rucin, mikun e babait tend dhe ne Shkoder te votojne Tom Doshin, politikanin e madh, ortakun tend te pularise dhe ate qe rrahu per vdekje Gramoz Rucin.

dritkeq21/06/2017 13:36

PO ja shperblen gramozit ate qe beri per ty o k---e TE shpetoi ne prokurori me qe ishte shok i babait, hajdut me cizme,prostitute e shemtuar

eduarti21/06/2017 13:35

Me bo me te degjuar ty ore Dritani i shkabajve (pulave) ortakun tend te pularise ben mbret pasi di te bejsh peshimin interes mirmengjez po ka aq djem shqiperia sa te tallen me ty dhe disa kuaj te vjereruar qe nuk marrin me revane por per dashnoren tende qe kishe kur ishe minister pse nuk e ben thirje ta bejsh drejtoresh kuplarashe

...21/06/2017 13:33

qeke rendu shume keto kohet e fundit. Urgjent ke psikiatri

Kevinjon21/06/2017 13:29

Ky Prifti ka qene dhe eshte skandal fare nga trute! Votoni Doshin thote se e njoh si patriot? Por nuk thote se ka investim milionash ne pulari me Doshin. Pra votoni Doshin qe te kem une Lob per interesat e mia. Hej Zot te marresh pisqollen e tja fusesh vetes nga maskaralliqet qe lexon.

Ceni21/06/2017 13:24

S'na the ndonje fjale te mencur o Prift. Po te ish Doshi nga njerezit qe beson ne zot , nuk do ta priste ne "bese " Gjinushin qe i dha siglen e partise per te qene ne parlament.

kaculi21/06/2017 13:21

foli vemja e politikes shqiptare, njeriu me i peshtire ne kete toke. njeriu qe filmonte veten e tij dhe me dashnoret. por zoti nuk harron dritan priti se njeriu mbase... kush eshte nga fieri nga ata qe ka vendosur PS: erjon brace, gramozi apo te tjeret, le te nxjerin certifikaten e lindjes dhe sa vjet kane jetuar ne fier. por ps ka pasur fatin qe fieraket votonin dhe xhaketen e varur sic thoshte kac islami, por tani jo me qe informacioni eshte i arritshem.dhe pergjigjen do e marrin shume me 25 qershor dhe ti vemja e shqiperise. qe e shkateruat fierin ne keto 27 vjet (me baftajr zeqo e shoke)

EDI21/06/2017 13:21

po ketij lakuriq priftit i ka pa sherrin shqiperia e tash si ka durim te flas ai hajdut

makina memorje21/06/2017 13:19

Z Dritan ben mire te merresh me shndetin tend se eshte me i rendesishem se TD dhe PS Sa per shkodren e dime ne vet dhe s kemi nevoje aspak per mend tuaja te semura. Je mosmirenjohes i Sali Berishes Ne nuk harrojme kollaj kur ju luteshe Atij per te mbrojtur voten tende Ik pirdhu kl i kom

Ik o hajdut me cizme,paraplegjik21/06/2017 13:12

O hajdut dhe i pabese

Shto koment

Denonco