Dokumenti/ Balla e Rrumbullaku  anullojnë pushimet për punonjësit e policisë

Dokumenti/ Balla e Rrumbullaku anullojnë pushimet për punonjësit e policisë

10:26, 20/06/2024
A+ Aa A-

Të gjithë punonjësit e  policisë se shtëtit  të cilët kanë bërë planë për pushime verore, ateherë duheti ti anulojne.

Ky është urdhëri i drejtorit të përgjithshëm të policisë së shtetit Muhamet Rrumbullaku e lëshuar dy ditë më parë pra me datën 18 Qeroshor.

Sipas vendimit të siguruar nga media punonjësit e policisë do të jënë të angazhuar nga 20 Qershori e deri me 15 shtator.

Të gjithë ato që do të mbeten pa pushime do duhet ti plotësojnë në fund të vitit kalendarik 2024.

Po ashtu nga kjo e enjte fillon edhe sherbimi 12 ore për punonjësit ë policise.

Përqëndrimi i tyre dhe fokusi do të ketë të plazhet dhe zonat turistik, pa kaluar ktu edhe zonat urbane.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco