Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Inceneratori, një skandal i madh me emrin 'SPAK'

Kurti viziton shtëpinë – muze në Krushë të Madhe në 81-vjetorin e lindjes së Ukshin Hotit

Kurti viziton shtëpinë – muze në Krushë të Madhe në 81-vjetorin e lindjes së Ukshin Hotit

12:24, 17/06/2024
A+ Aa A-

Sot shënohet ditëlindja e 81-të e aktivistit, filozofit e veprimtarit të njohur, Ukshin Hotit.

E me këtë rast, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka marrë pjesë në ngjarjen e organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje, ku dhe ka vizituar shtëpinë – muze në Krushë të Madhe në nder të Ukshim Hotit, njofton Klankosova.tv.

Kurti u informua në lidhje me dokumentet shtesë që së shpejti priten të botohen si një libër.

Qeveria është ajo e cila do të jetë mbështetëse e këtij libri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco