Qëndroi me PD pas vendimit të Apelit/ Çollaku thumbon Bashën: Unë nuk kam braktisur askënd, kam refuzuar këdo që më kërkon të braktis PD-n

Qëndroi me PD pas vendimit të Apelit/ Çollaku thumbon Bashën: Unë nuk kam braktisur askënd, kam refuzuar këdo që më kërkon të braktis PD-n

12:15, 17/06/2024
A+ Aa A-

“Partia Demokratike, më e madhe se çdo kryetar”, thotë deputeti demokrat Kreshnik Çollaku, në një reagim për mediat pasi u largua nga grupimi i Lulzim Bashës, pasi ky i fundit humbi vulën dhe logon e partisë.

Qëndrimi i Çollakut:

Une nuk kam braktisur askend,une kam refuzuar kedo qe me kerkon te braktise PD.

Une besoj se PD duhet te jete parti me e madhe se cdo kryetar.

Une besoj se ne PD duhet te gjejne mundesi bashkekzistence dhe ata qe mbeshtesin nje kryetar dhe ata qe e kundershtojne nje kryetar.

Une mendoj se kundershtia ndaj nje kryetari nuk mund te kthehet ne kundervenie ndaj PD.

Une mendoj se per te zhvilluar dhe fuqezuar PD,dialogu,debati dhe perballja duhet te ndodhe me dinjitet brenda PD,jo duke e braktisur PD.

Kjo kerkon realizem,arsye te ftohte, mendje te hapura dhe pak idealizem nga kushdo.
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco