Veliaj lidh me natriban flamurin shqiptar dhe të BE-së, që të filmojë protestuesit

11:17, 14/06/2024
A+ Aa A-

Pasi e shkuli flamurin shqiptar nga vendi i tij që ti lejë vendin kamerat se sigurisë, këtë herë, Veliajt ka vendosur të bëjë një tjetër veprim kundër simbolit të Shqipërisë, por edhe atij të BE-së.

Këtë herë, Veliaj ka vendosur që ti lidhë me natriban flamujt dhe ti ngjitë për shkopi, që ti japë hapësirë të lirë kameras së sigurisë që ka vendosur bashkia në dritaren e një zyre që shikon drejt sheshit ku mblidhen protestuesit kundër Veliajt.

Kjo është protesta e 13 e organizuar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit dhe me mbështëtjen e opozitës së bashkuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco