Xhaferri: Sot në shesh kundër zhvatësve që e kthyen Tiranën në lavatriçe të pastrimit parave!

Xhaferri: Sot në shesh kundër zhvatësve që e kthyen Tiranën në lavatriçe të pastrimit parave!

10:01, 14/06/2024
A+ Aa A-

Nga Besart Xhaferri/

Erion Veliaj prej një jave nuk i ndal fyerjet dhe etiketimet karshi nesh që kemi vendosur ti dalim përballë në protesta, pasi ai ka të qartë se ne jemi aty në revoltë dhe jo në pazar. 

Enturazhi i tij mediatik çdo natë hedh baltë karshi këtyre djemve e  vajzave burrave e grave fisnikë që lënë punët e tyre  dhe që dalin prej javësh në protestë kundër vjedhjes së tij, por as këta eunukë, as policia e korruptuar as prokuroria që është kthyer si pronë familjare, nuk do na dekurajojnë për ta ndalur protestën. 

Provat që dalin çdo ditë në media dhe për cilat edhe SPAK hesht janë ulëritëse dhe dëshmi i faktit se, Erion Veliaj,  ka vepruar si kreu i një grupi të strukturuar kriminal, që në fokus ka pasur vjedhjen e parave publike. 

Ky grup i strukturuar kriminal ka bërë që Tiranë të jetë  ndër 7 qytetet kryesore evropiane me çmimet më të papërballueshme të banesave

Kështu thuhet në raportin e publikuar nga Komisioni Ekonomik i Kombeve të Bashkuara për Evropën, teksa ky raport nuk mund të shihet i shkëputur nga investigimet e medieve botërore që kanë skanuar narkoshtetin që mbahet në këmbë nga pastrimi i parave të krimit.

Ftojmë qytetarët e Tiranës të  na bashkohen sot në orën 11:00 para Bashkisë pasi ne jemi aty për interesin publik, jemi aty për të mbrojtur pronën tonë të përbashkët dhe të ardhmen e fëmijëve tanë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco