Gazetari i BILD komenton skandalin e Ramës me Sinaloan: Fijet në Berlin...

Gazetari i BILD komenton skandalin e Ramës me Sinaloan: Fijet në Berlin...

09:24, 14/06/2024
A+ Aa A-

Gazetari i njohur i BILD, Peter Tiede, ka komentuar skandalin e radhës të Edi Ramës.

Pak ditë pasi vetë Tiede shkroi në gazetën BILD se Shqipëria e Edi Ramës është një narkoshtet, vjen një tjetër goditje nga mediat rumune.

Sipas tyre, një gjeneral i shërbimit sekret është rekrutuar nga Sinaloa meksikane me ndihmën e Dorian Duçkës, Edi Ramës dhe Taulant Ballës.

Në këtë mënyrë, droga e Sinaloas meksikane vinte fillimisht në Shqipëri dhe më pas drejt Bukureshtit.

Por takimi në fjalë mes Duçkës, gjeneralit rumun dhe të dashurës së këtij të fundit, është realizuar në Berlin të Gjermanisë. Fotoja e takimit është publikuar ekskluzivisht nga mediat rumune.

“A tërhiqen fijet për kartelin Sinaloa nga Berlini? Duket se është kështu,” shkruan gazetari.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco