Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Si do shkohet në zgjedhjet e 2025?

Festa ku qeshi edhe Gramozi, por ‘nxinte’ Veliaj, pasi sheh t’i shkërmoqet ëndrra për trashëgimi

Festa ku qeshi edhe Gramozi, por ‘nxinte’ Veliaj, pasi sheh t’i shkërmoqet ëndrra për trashëgimi

21:49, 12/06/2024
A+ Aa A-

Sot Partia Socialiste ka festuar 33-vjetorin e themelimit, siç e quajnë ata, por që në fakt është thjeshtë festa e ndërrimit të emrit të saj nga Partia Komuniste në Parti Socialiste.

Ashtu siç e ka bërë zakon çdo vit, Edi Rama e përdor këtë festë për kuruar imazhin e uzurpimit të PS nga sekti i Rilindjes dhe fton ata që quhen senatorë të PS, figuara të vjetra ish-deputetë, ish-minitra etj.

Nëse çdo vit kemi parë Erion Veliaj si ‘star-in’ e kësaj feste, ku të gjithë e përceptonin si pasardhës të Ramës dhe ai sillej si i tillë, ndryshe ka qenë situata në këtë 33-vjetor.

Senatorët e PS nuk e kanë dashur kurrë Veliajn, por  e kanë pranuar si imponim i Ramës, tani që ata ka nuhatur se ky i fundit ka ndryshuar mendje, i ka thirrë mendjes, pra e ka lëshuar Veliajn, pas skandaleve korruptive që kanë përfshirë bashkinë e Tiranës me inceneratorin dhe aferën ‘5D’, duket se janë çliruar dhe nuk ia ka hedhur sytë kush ‘Lali Erit’.

Ai që e ka kuptuar më mirë këtë gjë është vetë Veliaj, i cili duket nga foto gjatë gjithë kohës i nxirë në fytyrë, edhe të vetmen herë që Rama është pozicionuar në një anë përballë tij, Veliaj nuk ka mundur të qeshë dot, por i duket vetëm një zgerdheshje në fytyrë.

Rama dukëshm nuk e ka begenisur fare ish-beniaminin e tij, madje ka krijuar situate që të bëjë të qeshë edhe Gramoz Ruçin, që rrallë është parë duke qeshur në jetën e tij, sikur të ketë dashur të evidentojë se sa shumë nxin Veliaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco