Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Si do shkohet në zgjedhjet e 2025?

Plas në Itali/ Sherr me grushte mes deputetëve, pamje kaotike

20:38, 12/06/2024
A+ Aa A-

Agjencia e Lajmeve ANSA ka pulikuar një video nga një sherrnajë masive që ka përfshirë Parlamentin Italian.

Në Vido duket një kaos i vërtetë, ku deputetët grushtojnë njëri-tjetrin...

Mediat italiane roportojnë se anëtari i parlamentit Leonardo Donno, i Lëvizjes 5 Yjet, është grushtuar nga deputetët e Lega-s dhe është qëlluar prej tyre me grushte e shkelma. Sherri ka ndodhur pas një debati pralamentar, Donno ishte përpjekur të mbante një flamur në dorë para nisjes së sherrit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco