VIDEO/ Entuziazmi brenda sallës së gjyqit pas vendimit për vulën e logon

13:49, 11/06/2024
A+ Aa A-

Gjykata e Apelit bëri drejtësi pas shumë kohe, duke e rikthyer vulën e Partisë Demokratike aty ku i takon.

Tashmë kryetari legjitim i PD është Sali Berisha me një vendim të formës së prerë.

Vendimi u festua nga deputetët dhe zyrtarët e PD edhe në sallën e gjyqit, por edhe jashtë saj.

Kanë qenë një situatë entuziaste momenti kur gjyqtarja e Apelit bëri të ditur se, ka vendosur që të mos pranojë ankimin e Enkelejd Alibeajt dhe lënien në fuqi të vendimit të gjyqtarit Agron Zhukri, duke e kthyer vulën aty ku i takon, tek kryetari Sali Berisha.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco