Gjykata e Apelit vendos: Vula dhe logo e PD-së i takon kryetarit, Sali Berisha

Gjykata e Apelit vendos: Vula dhe logo e PD-së i takon kryetarit, Sali Berisha

13:15, 11/06/2024
A+ Aa A-

Vula e Partisë Demokratike do të jetë në dorën e Sali Berishës.

Trupa gjykuese e përbërë nga gjyqtarët Alma Ahmeti, Elona Toro dhe Iliba Bezati vendosën që të mos pranojnë ankimimin e bërë nga Enkelejd Alibeaj, duke ia dhënë vulën e partisë më të madhe opozitare në Shqipëri, atij që i takon, kryetarit Sali Berisha.

Me vendimin e sotëm Apeli la në fuqi vendimin e ish-gjyqtarit Agron Zhukri, që ligjëroi vendimet e marra nga Kuvendi Kombëtar i thirrur nga kryetari i PD-së, Sali Berisha.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco