Lajmi i fundit

LIVE/ Protesta e dymbëdhjetë para bashkisë Tiranë për largimin e Veliaj

Rasti 'Mëngjesi' si 'Mateotti'/ Strazimiri i kujton Ramës fundin e Mussolinit

Rasti 'Mëngjesi' si 'Mateotti'/ Strazimiri i kujton Ramës fundin e Mussolinit

14:50, 29/05/2024
A+ Aa A-

Nga Gent Strazimiri/

"... dyshohet se është dhunuar...."?!

".... nuk dihet ende se nga kush..."?!

Por, duket se një gjë është e qartë për "PARTINË" që tani: MOTIVI....?!

Me pak fjalë, edhe nëse është dhunuar, nuk ka lidhje me Berishën por "është punë pronash"....

(Ndërkohë Sokol Mëngjesi po lufton për jetën në spital)

Në Italinë e viteve '20, këtë lloj "konflikti" e quanin "la politica del manganello" dhe, (mos e dhëntë Zoti [🙏] ), rasti thuajse identik ishte Giacomo Mateotti...

Historia e atij "trimit kapadai" që e drejtonte këtë lloj "politike", përfundoi në "Piazzale Loreto" afër, ngjitur, "oç e oç" së bashku me ata që i dhunuan kundërshtarët politikë njësoj si ai vetëm se jo me leva (manganello)... por me propagandë...

KAQ!

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco