Berisha: Askush nuk guxon t’ia përmendë Dumanit 3 apartamentet që siguroi gjer në vitin 2016

Berisha: Askush nuk guxon t’ia përmendë Dumanit 3 apartamentet që siguroi gjer në vitin 2016

20:37, 28/05/2024
A+ Aa A-

Në fjalën e mbajtur në tubimin qytetar, kryetari i PD-së Sali Berisha tha se, askush nuk guxon ti përmendë drejtuesit të SPAK, Altin Dumani 3 apartamente të siguruara deri në vitin 2016.

Pjesë nga fjala e kreut të PD-së, Sali Berisha:

Ky është Altin Dumani, monstra e krimit në krye të Skapit që paguhet në vit 70 milionë.

Ky hajdut që në vitin 2016 kishte deklaruar tre apartamente.

O miq, ua them unë, me rrogë shteti në mënyrë absolute nuk ka shqiptar që mund të blejë jo tre, por edhe një apartament po nuk mori borxh ose kredi.

Në 30 vite kam pasur rroga presidenti, rroga kryeministri, kryetar opozite, kam arritur të blej 30 metër katrorë dhe banoj në një apartament i cili është 30 metra më i madh se ai që kisha në vitin 1987 kur banoja me familjen time.

Po nga i dolën këtij? Po këtë e mbrojnë hajnat.

Po ta vini re, nuk ia përmend kush, nuk guxon kush t’i thotë çerek fjale.

E lakojnë, e stërlakojnë, por 3 apartamentet gjer në vitin 2016, kur nuk merrte, jo, jo, në atë kohë merrte gjithsej 14 milionë lekë në vit, nuk merrte 70 milionë.

Pra, më thoni ju mua, cila është rruga?

Përballja, përballja, zemërimi, zemërimi, fitorja.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco