Berisha: Nesër me armën e fuqishme të zemërimit popullor, me mosbindjen civile, të gjithë në betejë

Berisha: Nesër me armën e fuqishme të zemërimit popullor, me mosbindjen civile, të gjithë në betejë

20:37, 27/05/2024
A+ Aa A-

Kryetari i Partisë Demokratike, u ka bërë thirrje qytetarëve që nesër të gjithë të protestojnë tek bashkia e Tiranës, me mosbindje civile.

Pjesë nga fjala e kreut të PD-së, Sali Berisha:

Miqtë e mi, shpresa e vetme jeni ju.

Ose të shkulim nga rrënjët këtë racë hajdutësh ose Shqipëria nuk ka të ardhme.

Ndaj dhe nesër, me armën e fuqishme të zemërimit popullor, me mosbindjen civile, të gjithë në betejë, të gjithë në sulm.

Të gjithë për fitoren.

Rrofshi ju.

Rroftë Tirana.

Rroftë Shqipëria.

Fitore, fitore, fitore!

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco