Rizai: Komisioni posaçëm prek çështjet e drejtësisë

Rizai: Komisioni posaçëm prek çështjet e drejtësisë

19:06, 27/05/2024
A+ Aa A-

Gazetari Ermal Rizai i ftuar në Task Force tha se në parlament u krijua e njëjta atmosferë si në KLP, me britma dhe ulërima.

Rizai tha se e gjithë rezoluta ku do shkojë ky komision i posaçëm do të prekin çështjet e drejtësisë.

“Sa i përket çështjes së drejtësisë unë doja ta lidhja me parlamentin. Zoti Raman, pasi përfundoi fjalën e tij ia bëri me  shenjë zotit Manja dhe më pas u largua në një ambjent të Kuvendit ku është salla e grupit parlamentar të PS. E gjithë rezoluta ku do shkonte ky komision i posaçëm do të preknin çështjet e drejtësisë. Do shkojmë prap tek situata e KLP-së. Ne pas 8-9 vitesh shohim këtë situatë por se dimë çfarë do shohim në 2032 apo në 2033” tha Rizai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco