Lajmi i fundit

LIVE/ Partia Demokratike tryezë për shpopullimin, efektet ekonomiko-sociale

Berisha publikon pamjet: Drama e fermerit shqiptar

Berisha publikon pamjet: Drama e fermerit shqiptar

10:28, 25/05/2024
A+ Aa A-

Lideri i opozitës Sali Berisha ka publikuar pamjet që nuk kanë nevojë për shumë koment, të produkteve të fermerëve të cilët nuk gjejnë treg për t’i shitur, të braktisur dhe pa asnjë mbështetje nga shteti.

Postimi i plotë

Drama e fermerit shqiptar! 10 milionë turistë, por prodhimet nuk i shiten, i përdorin ato për pleh organik. Sot 1 kg pleh kimik kushton më shumë se një pension pleqërie! 

Këto pamje tregojnë cila është mbështetja reale e qeverisë për fermerët e vendit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco