Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Ogerta Manastirliu nën hetim penal nga SPAK

Flet pastori që martoi dy vajzat: Nuk shkelëm asnjë ligj! Bashkia nuk e pati problem të bekonte dashurinë e dy femrave

Flet pastori që martoi dy vajzat: Nuk shkelëm asnjë ligj! Bashkia nuk e pati problem të bekonte dashurinë e dy femrave

09:54, 23/05/2024
A+ Aa A-

Andy Fitchet, pastori që mori pjesë në ceremoninë e martesës jo ligjore të dy vajzave Alba Ahmetaj dhe Edlira Mara ishte i ftuar këtë mëngjes në Kafe Shqeto në Syri TV

Megjithëse ligji shqiptar nuk lejon martesat të së njëjtës gjini, pastori u shpreh se fakti që Bashkia e Tiranës e lejoi këtë ceremoni nuk bën asnjë problem për të.

“Ne nuk bëmë një ceremoni të ligjshme, ne bëmë një dasmë jo një martesë dhe e vetmja gjë që bëmë ishte të bekonim një çift që është i dashuruar.

Po e di që nuk është e ligjshme sepse bashkia është një institucion zyrtar, por ky është problem i bashkisë jo i imi” tha pastori.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco