Seanca e Dumanit, Malltezi: Ky që mori shtëpi falas, po i raporton këtij që ka marrë 30 mln euro tendera nga Veliaj

Seanca e Dumanit, Malltezi: Ky që mori shtëpi falas, po i raporton këtij që ka marrë 30 mln euro tendera nga Veliaj

11:58, 22/05/2024
A+ Aa A-

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Jamarbër Malltezi, ka reaguar me një shënim në faqen e tij në Facebook pas seancës së pyetjeve të Altin Dumanit në Komisionin e Ligjeve.

Ndërkohë që ai fliste, përballë tij kishte persona te implikuar në çështje të ndryshme penale dhe të akuzuar jo vetëm nga opozita për shkelje te ligjeve.

Mesazhi:

Ai që mori apartament dhuratë po i raporton këtij në të majtë që ka përlarë mbi 30 milion € me 76 tendera të Bashkisë së Tiranës!

Qefalia i dha 400m2 tokë në Surrel me qera Bashkisë me çmim sikur të ishte apartament mes Tiranës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco