Zv.Kryeministrja e Ramës, Belinda Balluku merret në pyetje nga SPAK/ Ja për çfarë dyshohet

Zv.Kryeministrja e Ramës, Belinda Balluku merret në pyetje nga SPAK/ Ja për çfarë dyshohet

17:06, 15/05/2024
A+ Aa A-

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, njëherazi dhe Zëvendëskryeministre, Belinda Balluku është paraqitur në Prokurorinë e Posaçme ku po merret në pyetje nga agjentët e BKH-së.

Sipas burimeve për SYRI-n, gazetari Fatjon Gjinaj bën me dije se Balluku është thirrur SPAK nga prokurori Dritan Prençi dhe po merret në pyetje për inceneratorin e Tiranës.

Kujtojmë se prokurori Prençi ka në hetim dosjen e Inceneratorit të Tiranës. 

Lajmi në vijim...

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco