Mitingu në Athinë, kryebashkiaku i Librazhdit damkos Ramën: Kemi ardhur mbi 7000 veta nga Shqipëria!

Mitingu në Athinë, kryebashkiaku i Librazhdit damkos Ramën: Kemi ardhur mbi 7000 veta nga Shqipëria!

12:26, 15/05/2024
A+ Aa A-

Shtohen dëshmitë me zë dhe figurë nga zyrtarë të Qeverisë Rama për dërgimin e mijërave “emigrantëve” nga Shqipëria në Greqi për të mbushur stadiumin e fushatës së Edi Ramës në Athinë.

Kësaj radhe, dëshmia jepet nga Kryetari i Bashkisë së Librazhdit, Mariglen Disha, i cili, i pyetur nga emisioni investigativ “Piranjat” i Syri TV shprehet me gojën plot se nga Shqipëria kanë ardhur rreth shtatëmijë vetë. Ndiqni videon.

Kujtojmë se dëshmitari i parë dhe viktima e parë e hakmarrjes së Kryeministrit, që e pohoi dërgimin e punonjësve të administratës shqiptare në Greqi ishte Klajdi Marku, drejtori i Teatrit Bylis të Fierit, që e detyruan më pas të jepte dorëheqjen.  

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco