Thellohet përçarja / Komisioni hetimor i Shëndetësisë, PS miraton planin e punës në mungesë të opozitës

Thellohet përçarja / Komisioni hetimor i Shëndetësisë, PS miraton planin e punës në mungesë të opozitës

16:08, 25/04/2024
A+ Aa A-

Komisioni hetimor parlamentar i Shëndetësisë është rimbledhur këtë pasdite vetëm me anëtarët e PS, pasi opozita nuk ishte prezentë. Kështu, anëtarët e PS kanë miratuar planin e saj hetimor me 8 vota pro, dhe ka rrëzuar atë të opozitës

“Plani ynë është më i gjerë dhe përfshinë edhe propozimet e opozitës”, deklaroi Plarent Ndreca, nënkryetar i këtij komisioni.

Më herët mbledhja u shoqërua me debate mes palëve politike, por pa arritur asnjë rezultat.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco