VIDEO/ ‘Veliaj në qeli’, Berisha thirrje qytetarëve t'i bashkohen protestës të premten përpara bashkisë

13:49, 24/04/2024
A+ Aa A-

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i ka bërë thirrje qytetarëve të dalin në protestën e radhës që do të mbahet te Bashkia e Tiranës, kundër aferës 5D, në të cilën u faktua me prova se si vidhen 100% taskat nga buxheti i këtij institucioni, nga kryebashkiaku Erion Veliaj, bashkë me drejtorët e tij.

O sot o kurrë! Të premten në ora 11:00 të gjithë te bashkia. Fitore!’, shkruan Berisha në Facebook.

Kujtojmë se qytetarët bashkë me Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit, PD-në dhe PL-në, kanë zhvilluar tre protesta para Bashkisë së Tiranës, ku është kërkuar dorëheqja e kryebashkiakut Veliaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco