VIDEO/ Bushati: Investigimi i RAI3, në Shqipëri kemi një shtet partner me mafien

21:48, 22/04/2024
A+ Aa A-

Analisti Andi Bushati, në ‘Çim Peka Live’ në Syri Tv, tha se investigimi i RAI3 ka lidhur faktet se si vëllai i Kryeministrit, Olsi Rama, vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ish-ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri, dhe në përfundim del se kemi të bëjmë me një shtet kriminal.

Bushati theksoi se i qëndron idesë se gazetarët italianë duan ti tregojnë kryeministres Meloni se po bashkëpunon me një regjim kriminal.

Bushati tha se në rastin e Shqipërisë kemi një shtet partner të organizatave mafioze.

Analisti tha se nuk po thotë njeri që Olsi Rama ka marrë thasët me drogë dhe i ka kaluar kufirin, por kur del vëllai i kryeministrit nuk heton njeri, madje as e përfshijnë në dosje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco