Lajmi i fundit

FOTO EKSKLUZIVE/ Këto janë 2 nga tre dhunuesit e avokatit Sokol Mëngjesi

‘Vjedhje tjetër e madhe që Lal vjedhësi u bën qytetarëve të Tiranës. Ka rritur me 50% taksën e banesës’

‘Vjedhje tjetër e madhe që Lal vjedhësi u bën qytetarëve të Tiranës. Ka rritur me 50% taksën e banesës’

13:13, 22/04/2024
A+ Aa A-

Kryetari i opozitës, Sali Berisha denoncoi një tjetër abuzim të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Berisha shkruan se ai ka rritur me 50 përqind taksën e banesës.

POSTIMI I PLOTË

Vjedhje tjetër e madhe që Lal vjedhësi u bën qytetarëve të Tiranës.

Ka rritur me 50% taksën e banesës.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.

Përshëndetje Dr. Berisha! Po ju informoj një vjedhje spektakolare që Lali Plehu po u bën qytetarëve të Tiranës nëpërmjet UKT, që nga hushti 2023.

Në faturën e UKT deri në korrik 2023, taksa mbi banesën ishte 357 lekë.

Që nga muaji gusht 2023 dhe sot kjo taksë është rritur në 528 lekë.

Pra 171 lekë në muaj më tepër për çdo kontratë familjare.

Kjo është një vjedhje monstruoze e familjeve të Tiranës nga kryehajduti i Tiranës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco