Lajmi i fundit

Identifikohet një nga autorët e dhunës ndaj Mëngjesit, policia mban të fshehtë emrin

Vjedhjet me '5D'/ Sot protesta e opozitës të bashkia e Tiranës

Vjedhjet me '5D'/ Sot protesta e opozitës të bashkia e Tiranës

09:13, 19/04/2024
A+ Aa A-

Opozita ka thirrur sërish një protestë të madhe gjatë ditës së sotme përpara bashkisë së Tiranës. Kjo ne vijim të thirrjeve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit për protesta.

Skandalet e mëdha që çuan në arrestimin e një numri të madh drejtorësh të Veliajt kanë sjellë edhe reagimin e banorëve të kryeqytetit por jo vetëm.

Ndërkohë që çdo ditë opozitë dhe media denoncojnë skandale të tjera të vjedhjeve të pandalura nga drejtorët e bashkisë Tiranë të parave publike.

Ne ora 11 është programuar që qytetarët të protestojnë pranë godinës së bashkisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco